• JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza wszystkich szczecinian na wydarzenia związane z obchodami ŚWIĘTA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO, które odbędą się w dniach 12-18 maja 2019 roku.

Święto US rozpocznie w niedzielę, 12 maja – Koncert Uniwersytecki realizowany w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Tegoroczną gwiazdą będzie Haydamaky i Stasiuk. Projekt, który tworzą polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, zaowocował nagraniem 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza.

Następnie, organizowane już po raz piąty, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 18 maja. Będzie to kolejna okazja by zmierzyć się z niezwykle zawiłymi sformułowaniami, których pisownię należy bezbłędnie przelać na papier.

III Letni Koncert Uniwersytecki zakończy cykl wydarzeń zorganizowanych ramach tegorocznego Święta Uniwersytetu Szczecińskiego. W niedzielę, 23 czerwca w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie będziemy mogli wysłuchać Chóru US, który zwieńczy tegoroczne święto.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Pełen program obchodów oraz szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl.

 • Święto US 2019

  Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w akademicką tradycję Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Program obchodów

  Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Święta US 2019. W programie koncert oraz dyktando.
  Czytaj więcej
 • Galeria

  Zachęcamy do zapoznania się z galerią wydarzeń, które towarzyszyły obchodom święta US na przestrzeni lat.
  Czytaj dalej